Doświadczenie i tradycja

Koty zarejestrowane są w CCW - Cat Club Wrocław, tym samym w Federacji Felinologicznej "Felis Polonia" będącej przedstawicielem FIFe w Polsce.

Znalezione obrazy dla zapytania logo FIFe Znalezione obrazy dla zapytania logo FIFe

 

 

Hodowla może się poszczycić długoletnim stażem. Marka PL*CoonKitty istnieje od 2008 roku, aczkolwiek moja przygoda z tą ale również i innymi rasami kotów trwa od 1998 roku, czyli 25 lat.

Pierwszą kotką hodowlaną rasy Maine Coon była Afrodyta która została zarejestrowana w Oddziale XIV SHKRP w Warszawie w 1998 roku. Jednocześnie w tym roku został zgłoszony do rejestracji przydomek hodowlany Cozy Top*PL i tak to się zaczęło :)).

 

Następnymi były James GIC. James Bond Kłapouch*PL, CH. Igrek Duch Ekstazy*PL, Sabrina Jack Flash*PL, Vinnie Gentle Lions*CZ, EC. Asterion Cat Cabaret*PL J.W. który zdobył ten prestiżowy tytuł jako pierwszy kot w Polsce w 2005 r. w kat. II (koty półdługowłose) i wiele, wiele innych. Przez ten czas udało się wyhodować wiele wspaniałych kotów jak chociażby SC. Lancaster Sound Cozy Top*PL JW czy jego ojciec IC. Eminence Cozy Top*PL. Naprawdę nie sposób wymienić chociażby większości. Wiele kotów otrzymało prestiżowe tytuły jak Junior Winner, Destinguished Show Merit, Europa Champion, Suprime Champion oraz wygrywały lub były w czołówkach prestiżowych konkursach jak chociażby Super Kot FPL wygrywając ponad 100 międzynarodowych wystaw w Polsce i poza jej granicami.

EC.Asterion Cat Cabaret J.W.

 

 

SC.Lancaster Sond Cozy Top*PL JW

Top Coon 2008 - 2 miejsce w kategorii dorosłe kocury

Best in Show Young MCO Special Show  07.10.2007 Warszawa

Best in Show Young MCO Special Show  25.08.2007 Olsztyn

 

 

W 2002 roku do hodowli Cozy Top*PL zostały sprowadzone koty orientalne i syjamskie. GIC. Yunnan Orisiam Dream*PL, Cecylia van Kimbas Rumah*NL, CH. Womack Boy Kosje van Tuttes*NL, IC. H*Shagio Chen Charlequen J.W., IC. US*Injoi Gizmo J.W. czy CH. Manchester City Cozy Top*PL JW robiły prawdziwą furorę na wystawach, a EC.Awena Ories*PL była pierwsza kotką w Polsce w kat, IV która zdobyła tytuł Distnguished Show Merit. Styczność z tymi wspaniałymi kotami przyniosła mi wiele radości tak w samej hodowli jak również na ringach, a moje sukcesy były zauważane przez media do których byłam zapraszana jak chociażby Cztery Łapy, gdzie udzieliłam wywiadu.

EC.Arwena Ories*PL DSM

 

Distinguished Show Merit – Wybitne Zasługi Wystawowe. Skrót DSM. Tytuł ten przyznawany jest tylko na wystawach międzynarodowych, i tylko kotom dorosłych ras w pełni uznanych przez FIFe, startującym w klasach od 1 do 10 oraz kotom domowym w klasie 14. By go uzyskać, zwierzak musi przynajmniej dziesięć razy zdobyć tytuł Best in Show lub Best in Show Opposite Sex. Tytułu Distinguished Show Merit nie można zdobyć szybciej niż w ciągu dwóch lat i jednego dnia.

 

 

 

 

Jednakże po latach odkryłam, że moją największą miłością są koty rasy Maine Coon które hoduję do dziś już pod przydomkiem hodowlanym CoonKitty*PL do którego zostałam zaproszona. Niestety ze względów zdrowotnych Sabina Wojciechowska, założycielka PL*CoonKitty, zrezygnowała z hodowli kotów oraz zrzekła się prawa do przydomka hodowlanego. Tym samym część hodowli we Wrocławiu przestała istnieć, a ja zostałam jedynym właścicielem przydomka CoonKitty*PL.

 

Hodowla znajduje się w miejscowości Budy-Grzybek w obszarze chronionego parku krajobrazowego jakim jest Bolimowski Park Krajobrazowy nie opodal Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa woj. mazowieckie pomiędzy autostradą A2, a drogą ekspresową S8. MAPA DOJAZDU.

Moje koty mieszkają z moją całą rodziną - są po prostu ich członkami. Mają dostęp do wszystkich pomieszczeń w których my przebywamy. Mają również do dyspozycji odpowiednio zabezpieczone tarasy. Obecnie powstała 40 metrowa, całkowicie zamknięta woliera wśród drzew.

Jeśli poświęcicie Państwo troszkę czasu sami zobaczycie warunki w jakich koty są socjalizowane co ma niebagatelne znaczenie dla ich rozwoju.

Zapraszam do PLENEROWEJ GALERII ZDJĘĆ !

 

Moim pragnieniem jest by moje koty cieszyły przyszłych właścicieli - były piękne, zdrowe i kochane. Aby to osiągnąć, starannie dobieram koty hodowlane, tak by kocięta po nich, były właśnie zdrowe, obdarzone wspaniałym charakterem oraz by ich wygląd odzwierciedlał najlepsze cechy i wzorzec tej rasy.

Kocięta chcę przeznaczać przede wszystkim dla miłośników tej rasy ("na kolanka") a sporadycznie do hodowli. Kociaki przed opuszczeniem hodowli będą przechodziły zabieg kastracji lub sterylizacji. 

Koty są moimi przyjaciółmi, bardzo o nie dbam i zależy mi, by cieszyły się długim, szczęśliwym życiem w dobrym zdrowiu. Dlatego moje koty oprócz regularnych szczepień, mają wykonywane badania genetyczne i diagnostyczne w następujących kierunkach:

  • HCM (ECHO serca i test DNA) - kardiomiopatia przerostowa serca,
  • SMA (test DNA) - rdzeniowy zanik mięśni,
  • PKD - wielotorbielowatość nerek,
  • HD - dysplazja stawów biodrowych,
  • PL - Patella Luxation - zwichnięcie rzepki kolanowej,
  • FeLV - wirus białaczki kotów,
  • FIV - wirus niedoboru immunologicznego.

Nad prawidłowym rozwojem kociaków i zdrowiem już tych dorosłych czuwa moja nieoceniona lek. wet. Pani Magdalena Pakuła właścicielka Gabinetu Weterynaryjnego NESTA w Grodzisku Mazowieckim w której mam oparcie o każdej porze dnia i nocy.

Uważam, że najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesów jest  kontynuacja własnych linii hodowlanej które to kontynuuję od 25 lat, wymiana doświadczeń pomiędzy hodowcami oraz pozyskiwanie nowych, całkowicie zdrowych kotów dla wzbogacania bazy genów. 

RODOWODY NASZYCH KOCIĄT SĄ HONOROWANE WE WSZYSTKICH ORGANIZACJACH FELINOLOGICZNYCH NA CAŁYM ŚWIECIE

Kontakt znajduje się po prawej stronie w module "Kontakt".