04.04.2018

Po kilku latach pracy hodowlanej udało mi się powrócić do kotów których włos jest oprószony srebrem co daje niesamowity efekt tak uwielbiany przez Państwa.

  • Przypomnę tylko nieco młodszym stażem hodowcą niezbyt znającym historię , że pierwszym moim kotem srebrzystym  był kocur srebrzysty kremowy z białym nieklasycznie pręgowany (es 0921) CH. Igrek Duch Ekstazy*PL sprowadzony jeszcze do hodowli Cozy Top*PL w 2000 roku. Własnie po nim urodził się kocur czarny srebrzysty Comanheiro Cozy Top*PL który zamieszkał z Panem Witem Dzikim i ŚP Panią Darią Trafankowską. Następnie była koteczka Sabrina Jack Flash*PL matka słynnego SC. Lancaster Sound Cozy Top*PL J.W.. Kolejnymi ,,sreberkami" już w hodowli CoonKitty*PL były chociażby koteczki Keira Knightley of Susan's Cats*CZ sprowadzona w 2008 roku i Too Good sprowadzona w 2009 roku z norweskiej hodowli Bargelo.

Jednakże nie każde srebro jest takie samo.

Dużym moim sukcesem jest wyhodowanie kotki srebrzystej cieniowanej (SHADED) jaką jest PL*CoonKitty Demiere Dee zwana Danusią. Na Państwa prośbę kilka zdań na ten temat.

Na MWKR w Warszawie grono sędziowskie uznało, że Danusia ma kolor określany w kodach EMS jako es 11. Tłumacząc jest to kremowy srebrzysty cieniowany. Cieniowany tzn. strefowe zabarwienie włosa i określenie stopnia wysokości srebra. Takie cieniowane określone jest jako SHADED. Jest to niezwykle rzadkie umaszczenie i bardzo pożądane w pracy hodowlanej. 

PL*CoonKitty Demiere Dee  

Dodatkowe informacje