Doświadczenie i tradycja

22.04.2018

20 lat pracy hodowlanej Katarzyny Popowskiej !!!

Pierwszą kotką hodowlaną rasy Maine Coon była Afrodyta która została zarejestrowana w Oddziale XIV SHKRP w Warszawie w 1998 roku. Jednocześnie został zarejestrowany przydomek hodowlany Cozy Top*PL i tak to się zaczęło :)).

 

Następnymi były James GIC. James Bond Kłapouch*PL, CH. Igrek Duch Ekstazy*PL, Sabrina Jack Flash*PL, Vinnie Genty Layons*CZ, EC. Asterion Cat Cabaret*PL JW i wiele, wiele innych. Przez ten czas udało się wyhodować wiele wspaniałych kotów jak chociażby SC. Lancaster Sound Cozy Top*PL JW czy jego ojciec IC. Eminence Cozy Top*PL. Naprawdę nie sposób wymienić chociażby większości. Wiele kotów otrzymało prestiżowe tytuły jak Junior Winner, Destinguished Show Merit, Europa Champion, Suprime Champion oraz wygrywały lub były w czołówkach prestiżowych konkursach jak chociażby Super Kot FPL wygrywając ponad 100 międzynarodowych wystaw w Polsce i za granicą

 

Od 2002 roku do hodowli Cozy Top*PL zostały sprowadzone koty orientalne i syjamskie. Yunnan Orisiam Deam*PL, EC. Arwena Ories*PL DSM, Cecylia van Kimbas Rumah*NL, Womack Boy Kosje van Tuttes*NL, H*Shagio Chen Charlequen , US*Injoi Gizmo robiły prawdziwa furorę na wystawach.

 

Jednakże po latach odkryłam, że moją największą miłością są koty rasy Maine Coon które hoduję do dziś już pod przydomkiem hodowlanym CoonKitty*PL do którego zostałam zaproszona.

Przy tej okazji chciałabym przekazać Państwu smutną wiadomość. Ze względów zdrowotnych Sabina Wojciechowska zrezygnowała z hodowli kotów oraz zrzekła się prawa do przydomka hodowlanego CoonKitty*PL. Tym samym część hodowli we Wrocławiu przestała istnieć.

Jedynym właścicielem przydomka CoonKitty*PL jestem ja, a hodowla znajduje się w miejscowości Budy-Grzybek k. Grodziska Mazowieckiego w woj. mazowieckim.

Wszystkie przedstawione koty na stronie internetowej są moja własnością i mieszkają ze mną.

Kaśka Popowska